PROJEKT ŽIVOT UVÁDZA
HANDMADE VÝROBKY - DOMÁCE PRODUKTY - ZDRAVÁ STRAVA - KONCERTY - DIVADLÁ - PREDNÁŠKY - DISKUSIE


INFORMÁCIE | PROGRAM | VÝROBKY | OBČERSTVENIE


PROGRAM

10:00 ~ VŠEOBECNÉ PRINCÍPY ZDRAVIA A LIEČBY PODĽA AYURVÉDY (TRIBHANGA DAS) ~ [prednáška]

11:00 ~ KLAUN PEPELE (DIVADLO ŽIHADLO) ~ [divadielko]

12:00 ~ PÁNKO (YouTube) ~ [koncert]

13:00 ~ BYLINKY - DAR ZEME (MIRKA BUŽEKOVÁ) ~ [prednáška]

14:00 ~ ADAM MAGULA FEAT. SINGING STEEL ~ [koncert]

15:00 ~ SNEHULIAČKOVCI (DIVADLO ŽIHADLO) ~ [divadielko]

16:00 ~ JANO SVETLAN MAJERČÍK (YouTube) ~ [koncert]

17:00 ~ POHYB, ROVNOVÁHA A ZDRAVIE (MERY LOMNICKÁ) ~ [prednáška]

18:00 ~ MARTIN GEIŠBERG (YouTube) ~ [koncert]


DRIENOČEK

09:00 - 19:00 ~ DETSKÝ KÚTIK DRIENOČEK ~ [medzi výťahmi]
Pre deti sme pripravili tvorivý program plný výtvarných workshopov, zábavných hier a dvoch divadelných predstavení. Kto sa už stretol s našim DRIENOČEK teamom, vie, že sa má na čo tešiť. Detský kútik na prvom poschodí bude zameraný na výtvarné aktivity a výrobu vianočných dekorácií (nielen) pred deti.

09:00 - 10:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (Drienoček team)
10:00 - 11:00 ~ Vianočná hviezda (Katka, Majka)
11:00 - 12:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (Katka, Majka)
12:00 - 13:00 ~ Anjelik (Judit, Laurik)
13:00 - 14:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (Judit, Laurik)
14:00 - 15:00 ~ Vianoční sobík (Majka, Katka)
15:00 - 16:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (počas divadielka) (Katka, Majka)
16:00 - 17:00 ~ Vianočný stromček (Laurik, Judit)
17:00 - 18:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (Judit, Laurik)
18:00 - 19:00 ~ Vianočné pohľadnice a dekorácie (Drienoček team)

DETAILNÝ PROGRAM

11:00 ~ KLAUN PEPELE (DIVADLO ŽIHADLO) | (webstránka) ~ [diskusná časť]
Rozprávková klauniáda pre všetky deti, plná pesničiek, hier a dobrej nálady. V hlavnej úlohe hrajú predovšetkým deti, harmonika Monika, gitara Gitka, zvieratká z cirkusu, klaun Pepele a Vlado Zetek. Divadlo Žihadlo je hviezdičkou na nebi divadiel pre deti, vzniklo v magickom roku 2000. Divadlo rastie novým tisícročím, pod svojou strechou skrýva 14 rozprávok, niekoľko bábok a principála, herca, scenáristu, pesničkára Vlada Zeteka a jeho kamarátov.

12:00 ~ PÁNKO | (webstránka) | (Pánko - Išiel Pánko ..) ~ [koncertná časť]
July alias Pánko je otec a muzikant v jednom, cez deň sa naplno venuje rodine a v noci je posadnutý hudbou. Vďaka tomuto spojeniu vzniká detský alebo radšej rodinný projekt. July má troch synov - Tadeáš (13r), Joachym (7r) a Ernest (3r), ktorí sú jeho neutíchajúcou inšpiráciou. Vďaka crowdfundingovej kampani sa mu podarilo vydať prvý album "Išiel Pánko". Na albume sa striedajú rôzne hudobné žánre - swing, bossanova, jazz, rock ale aj skladby okorenené orientálnymi vplyvmi. Texty piesni vznikli na základe zážitkov v rodine, niektoré sú prevzaté z detských ľudových piesní a zopár textov napísali aj jeho deti.

13:00 ~ BYLINKY  DAR ZEME (MIRKA BUŽEKOVÁ) ~ [diskusná časť]
Prednáška, v ktorej spolu vkročíte do sveta liečivej sily, vône a farieb byliniek sa dozviete o pestovaní byliniek, ich zbieraní či spracovaní a použití v domácnosti ale aj kozmetike. Mirka Bužeková sa intenzívne venuje bylinkám od roku 2000, kedy na pestrých lúkach zaježovských lazov začala skúmať a objavovať silu a krásu liečivých rastlín. Postupne prišli lektorovania bylinkových zážitkových kurzov pre všetky vekové kategórie a sa stali jej veľkou záľubou a zároveň zmysluplnou prácou. Popri nej sa venuje aj vyrábaniu rôznych bylinkových výrobkov, ako mastičky, olejčeky, tinktúry a čajové bylinné zmesi pre liečenie tela a potechu duše.

14:00 ~ ADAM MAGULA FEAT. SINGING STEEL DRUMS | (webstránka) | (Pentatonic flute in A) ~ [koncertná časť]
Adam Magula, obyčajný chalan s neobyčajným prístupom k životu, spája tradičné korene s vesmírnymi nadhľadmi. Aj tak by sa dalo nazvať vystúpenie mladého hudobníka z Pezinka, ktorý zahrá na UFO bubníky a tradičné píšťaly. Venuje sa hudobnému, scénickému a prozaickému umeniu a vo voľnom čase študuje etnológiu, kultúru a jógu. Pôsobí ako hudobník v Bratislavskom Starom Meste a zúčastňuje sa rôznych jarmokov. Komorne vystupuje na komunitných podujatiach a svojím cestovaním vždy naberie nový vietor do tvorby svojich talentov.

15:00 ~ SNEHULIAČKOVCI (DIVADLO ŽIHADLO) | (webstránka) ~ [koncertná časť]
Rozprávka, ktorá ponúka veselý a napínavý príbeh jednej snehuliackej rodinky plný snehu, spevu, šantenia a nehy. V hlavných úlohách hraje Vlado Zetek a deti.

16:00 ~ JANO 'SVETLAN' MAJERČÍK | (webstránka) | (Jano Majerčík - Svetlo) ~ [koncertná časť]
Svetlanove pesničky sú fascinujúce svojou prostotou a hĺbkou zároveň. Sú plné humoru, lásky, pravdy a duchovnej cesty. Jednoduché a praktické návody na šťastný život, na to, čo ľudstvo po celé tisícročia hľadá. Je v nich jasne vysvetlené fungovanie Vesmíru. Svetlan má silne vyvinuté cítenie a jeho veľkým darom je láska k ľuďom a pravda v duši. V piesňach je veľmi dôležitý každý tón, každé slovo, nástroj, pohľad, emócia aj energia. Je úžasné, do akých hlbín duše s láskou vedú tých, ktorí sa otvoria sami sebe a nechajú sa viesť vlastným srdcom. Svetlan dávno pochopil, že nie je svetlo a ani jeho zdroj. Ale svetlo, pravda a poznanie tu je a na mnohých, tmavých miestach zasvietia, keď ich tam odrazí. Prostotou živej piesne hovorí a cíti sa vtedy ako úlomok zrkadla. Jeho tvar a zloženie nepozná, ale cíti, že to je ono. Piesňodarmi odráža svetlo na tmavé miesta v ľudských srdciach a možno niečo v niektorých ľudoch zmení. Taký je význam a podstata jeho dlhej cesty, cesty pesničkára. S úctou a pokorou si o ňu prosí.

17:00 ~ POHYB, ROVNOVÁHA A ZDRAVIE (MÁRIA LOMNICKÁ) | (webstránka) ~ [diskusná časť]
Pohyb je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Ale ako sa motivovať, keď sme unavení alebo sa nám jednoducho nechce? Príďte si vypočuť prednášku o pohybe v podaní Mari Lomnickej z projektu Žena v pohybe a Tancúchy do Starej tržnice o 17-tej hodine. Okrem toho, že budete odchádzať plní inšpirácie nielen na sviatočné obdobie, dozviete sa zaujímavé informácie o svojej chrbtici, nohách či ako napríklad zdravšie sedieť.

18:00 ~ MARTIN GEIŠBERG | (webstránka) | (Martin Geišberg - Voda) ~ [koncertná časť]
V Starej tržnici vystúpi aj priaznivec Projektu Život dramaturg, hudobník, textár a spevák Martin Geišberg. Vyštudoval divadelnú dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Niekoľko krát sa dramaturgicky a moderátorsky podieľal na festivale Kremnické gagy, pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Spolupracoval s Divadlom Jonáša Záborského v Prešove, Mestským divadlom v Žiline .. Je autorom hudby hudobno-poetického recitálu Štyri ročné obdobia na motívy rovnomennej novely Mariána Geišberga, ktorý mal nedávno premiéru v Slovenskom národnom. Koncertoval s rôznymi kapelami a interpretmi, najčastejšie s vlastnou skupinou UMK (Umenie milovať krásu).