PROJEKT ŽIVOT UVÁDZA
HANDMADE VÝROBKY - DOMÁCE PRODUKTY - ZDRAVÁ STRAVA - VYSTÚPENIA - PREDNÁŠKY - DISKUSIE


INFORMÁCIE | PROGRAM | VÝROBKY | OBČERSTVENIE


Cariocas
Cariocas je brazílsky street food, kde sa chalani rozhodli ukázať veľké množstvo brazílskych chutí, preto sa budete môcť tešiť na najpopulárnejšie jedlo Brazílie - Feijoada alebo dobre známu Coxinhu. Určite sa u nich zastavte a pripravte si chuťové poháriky.

Piadženo pojazdná kaviareň
Piadženo pripravuje skvelú čerstvo praženú kávu z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep. Pre tých, ktorým káva nevonia zase prinášajú výborné celolisté čaje Bonthé a odrodové horké čokolády z nitrianskej Lyri. Folcík, ale i malé Piadženo, veria v silu poctivých domácich produktov a komunity šikovných ľudí, ktorí do nich dávajú kus seba. Ale nie len dobrou kávou je človek živý, dbajú o životné prostredie, dôsledne recyklujú odpad a svoje nápoje servírujú do biorozložiteľných pohárov s vrchnákom, ktoré sú vďaka obsahu kukuričného škrobu plne kompostovateľné a veľmi sa tomu tešia.

Goranga
Indickú kuchyňu predstaví Goranga, ktorá bude ponúkať ajurvédska špecialitu zo zeleniny, hrachu a basmaty ryže kitri, placku z kyslej kapusty koftu, jemne sladko/pikantnú omáčku čatný, šalát a ovocnú krupicovú pochúťku halvu

Legendárne buchty Zbojská
Legendárne buchty Zbojská majú viac ako 50 ročnú tradíciu v regióne Muránskej Planiny. Kedysi ste si na nich mohli pochutnať v bufete Koruna v obci Muráň. Dnes, podľa pôvodnej receptúry, pečie buchty Terka Falťanová s kamarátkami v pojazdnej buchtárni. Stali sa legendárnymi vďaka jemnému nadýchanému, niekoľko krát prekladanému cestu, výdatne plnené plnkami rôzneho druhu a aj vďaka príjemnej chrumkavosti. Nakoľko je škoda takúto dobrotku starých mám držať len na Zbojskách, Terka sa rozhodla dostať buchty aj do sveta streetfoodu. Vo svojej, na mieru prerobenej dodávke miesi a pripravuje cesto, necháva ho kysnúť, niekoľko krát prekladá, výdatne plní a napokon čerstvo napečené, ešte teplé podáva. Tento typ pekárenských výrobkov vo svete streetfoodu zatiaľ nemá obdobu, nakoľko ide o poctivý 4 hodinový proces prípravy cesta a nevyužíva mrazené cesto z polotovaru. Legendárne buchty Zbojská sú totiž Endemit medzi buchtami.

Makovice
Centrum vzdelávania a environmentálnych aktivít Makovice, ktoré sídli spolu s vegetariánskou kuchyňou v Stupave, žije počas celého roka rušným životom. Rodinám s deťmi ponúka priestor s komunitnou atmosférou a ihriskom, organizuje pravidelné aktivity pre deti i dospelých (workshopy, prednášky či kurzy). V Makoviciach varíme s láskou, zdravé a chutné vegetariánske jedlá, často bez alergénov. Nakupujeme kvalitné potraviny z našich regiónov Slovenska, Európy. Jedlo pripravujeme z čerstvých surovín a ochucujeme bylinkami a korením bez umelých prísad.

Sad Lívia
Sad Lívia v Kolíňanoch bol založený v roku 1997 ako certifikovaný ekologický sad na ploche 25 hektárov. V tejto časti boli nasadené a ďalej sa pestujú hlavne jablká, čiastočne hrušky a hrozno. V rokoch 2000 až 2002 sa areál postupne rozrástol na rozlohu 50 hektárov. Okrem zmiešaných sadov boli doplnkovo vysadené aj moruše, orechy, čerešne. Na celej tejto ploche sa od začiatku hospodári bez chémie. Budete mať možnosť ochutnať čo aktuálne záhrada dá a samozrejme jablkovú šťavu, jablkové koncentráty, detské výživy a bio medík s medovinou, sviečky z včelieho vosku a rôzne iné dobrotky

Soda Bar
Malý mobilný bar, ponúkne osviežujúce nápoje v alko aj nealko forme. V ponuke sa podľa sezóny nachádzajú studené miešané nápoje ako citronáda, sirupové limonády, vínne streky miešané zo sódovou vodou a tiež teplé ovocné a bylinkové nápoje či varené víno. Nápoje sú pripravované z čerstvých citrusových plodov, ovocných sirupov, mäty, sódovej vody a rozlievaného sudového vína. Všade, kde nás stretnete, si môžete zakúpiť fľaše sódy alebo vymeniť prázdne fľaše za plné.

Včelí kút
Včelár Ondrej z Vidinej predstaví svoj med, medovinu, medolády, včelie produkty, ako propolis, peľ a sviečky z včelieho vosku a taktiež osviežujúci letný drink Mechitto. V roku 2013 založil farmu Včelí kút, ktorej včelstvá sú rozmiestnené vo viacerých končinách južného Slovenska. Jeho produkty sú certifikovanými výrobkami značky regionálny produkt Novohrad. Jej zmyslom a cieľom je podporiť rozvoj územia Novohrad s ohľadom na šetrné využívanie prírodného a kultúrneho dedičstva regiónu.