PROJEKT ŽIVOT UVÁDZA
HANDMADE VÝROBKY - DOMÁCE PRODUKTY - ZDRAVÁ STRAVA - KONCERTY - DIVADLÁ - PREDNÁŠKY - DISKUSIE


INFORMÁCIE | PROGRAM | VÝROBKY | OBČERSTVENIE


Občerstvenie a domáce dobrotky

Buchtáreň
Tradičné parené buchty v rôznych veľkostiach plnené domácim slivkovým lekvárom, nutellou, jahodou, marhuľou, čučoriedkou, vanilkou a tvarohom. Ako posýpku ponúka Buchtáreň mak, orechy, strúhanku, kakao, práškový cukor, špeciality ako kokos, karamelizované oriešky. Ako jediná na Slovensku robí Buchtáreň parené buchty aj na slano s mletým mäsom, restovanou slaninkou a skaramelizovanou cibuľkou. Ako príloha nechýba kyslá kapusta a na drobno nakrájaná jarná cibuľka

Folcík pojazdná kaviareň
Folcík, reinkarnovaný kultový Volkswagen T2 ročník 1972 pripravuje skvelú čerstvo praženú kávu z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep. Pre tých, ktorým káva nevonia zase prinášajú výborné celolisté čaje Bonthé a odrodové horké čokolády z nitrianskej Lyri. Folcík, ale i malé Piadženo, veria v silu poctivých domácich produktov a komunity šikovných ľudí, ktorí do nich dávajú kus seba. Ale nie len dobrou kávou je človek živý, dbajú o životné prostredie, dôsledne recyklujú odpad a svoje nápoje servírujú do biorozložiteľných pohárov s vrchnákom, ktoré sú vďaka obsahu kukuričného škrobu plne kompostovateľné a veľmi sa tomu tešia.

Glutenfreeaks
Kvalitný divinový či vegánsky tofu burger s coleslaw šalátom v bezlepkovej forme, či tofu alebo kuracie tortilly, poprípade zemiakovo-tekvicové placky pripraví Glutenfreeaks, bezlepkový bufet na kolesách. Okrem tradičnej ponuky bude mať v Starej tržnici aj novinky, ktoré predstavia priamo na akcii.

Goranga
Indickú kuchyňu predstaví Goranga, ktorá bude ponúkať ajurvédska špecialitu zo zeleniny, hrachu a basmaty ryže kitri, placku z kyslej kapusty koftu, jemne sladko/pikantnú omáčku čatný, šalát a ovocnú krupicovú pochúťku halvu

Karamellina
Sladké, najsladšie a prudko návykové karamelové cukrovinky predstaví Táňa zo Skalitého, autorka produktu Karamellina. Okrem lahodného krému ponúkne teplé, voňavé a chrumkavé karamelové waffle ale i svetový unikát slané waffle s bryndzovým šmirkasom, ktoré pripraví priamo na mieste. Táňa začala so sladkosťami pred ôsmymi rokmi v prvej raw cukrárničke na Slovensku. Časom spustila výrobu remeselných, ručne vyrábaných potravín a jej výrobky ľudia poznajú z predajní ako Yeme, Starý otec či Fajne, poprípade v rôznych bezobalových obchodíkov od Bratislavy po Košice. Street food projekt tvoja wafľa bol myšlienkou, ako spojiť tieto výrobky a ponúknuť ich ľuďom na ulici či na festivaloch. Sladké wafličky plní karamelovým krémom z vlastnej výroby, slané wafle sú pripravované originál slovenské s bryndzou a karamelizovanou cibuľkou. Od začiatku sú malý rodinný podnik, kde mama s dcérou robia remeslo s láskou a vášňou.

La Donuteria
La Donuteria prináša poctivé, domáce, handmade donuty, ktoré sú vždy čerstvé, voňavé a neodolateľne chutné. Donuty sú vyrábané ručne každé ráno podľa špeciálnej receptúry ako jediné na Slovensku. Viac ako rok vylaďovali a vylepšovali vlastné postupy, aby dosiahli čo najviac nadýchané, vláčne a lahodné cesto a čím chutnejšie a kvalitnejšie glazúry. La Donuteria používa tie najkvalitnejšie lokálne suroviny, o čom vás presvedčí hneď prvé zahryznutie. Zaručene si prídu na svoje milovníci arašidového masla, malín, kokosového mlieka, škorice, čokolády a o pravú vianočnú atmosféru sa postará donut s príchuťou perníka.

Legendárne buchty Zbojská
Legendárne buchty Zbojská majú viac ako 50 ročnú tradíciu v regióne Muránskej Planiny. Kedysi ste si na nich mohli pochutnať v bufete Koruna v obci Muráň. Dnes, podľa pôvodnej receptúry, pečie buchty Terka Falťanová s kamarátkami v pojazdnej buchtárni. Stali sa legendárnymi vďaka jemnému nadýchanému, niekoľko krát prekladanému cestu, výdatne plnené plnkami rôzneho druhu a aj vďaka príjemnej chrumkavosti. Nakoľko je škoda takúto dobrotku starých mám držať len na Zbojskách, Terka sa rozhodla dostať buchty aj do sveta streetfoodu. Vo svojej, na mieru prerobenej dodávke miesi a pripravuje cesto, necháva ho kysnúť, niekoľko krát prekladá, výdatne plní a napokon čerstvo napečené, ešte teplé podáva. Tento typ pekárenských výrobkov vo svete streetfoodu zatiaľ nemá obdobu, nakoľko ide o poctivý 4 hodinový proces prípravy cesta a nevyužíva mrazené cesto z polotovaru. Legendárne buchty Zbojská sú totiž Endemit medzi buchtami.

Makovice
Centrum vzdelávania a environmentálnych aktivít Makovice, ktoré sídli spolu s vegetariánskou kuchyňou v Stupave, žije počas celého roka rušným životom. Rodinám s deťmi ponúka priestor s komunitnou atmosférou a ihriskom, organizuje pravidelné aktivity pre deti i dospelých (workshopy, prednášky či kurzy). V Makoviciach varíme s láskou, zdravé a chutné vegetariánske jedlá, často bez alergénov. Nakupujeme kvalitné potraviny z našich regiónov Slovenska, Európy. Jedlo pripravujeme z čerstvých surovín a ochucujeme bylinkami a korením bez umelých prísad.

MumBhai Express
K dokonalej atmosfére na najväčšom prírodnom podujatí nestačí len skvelá hudba a parádni ľudia, ale aj chutné jedlo. Stará tržnica bude tento rok obohatená o domácu chutnú indickú kuchyňu od MumBhai Expressu. Prvý a jediný indický foodtruck na Slovensku nájdete podľa farebného prívesu, indickej hudby či stačí sledovať tú najvoňavejšiu vôňu indických korenín. V MumBhai Expresse sa najedia mäsožravci aj vegáni. Ako bonus budete môcť ochutnať i indický nápoj s mangom.

Pivotéka More Piva
Dúbravská pivotéka More Piva je pivotékou so širokým výberom piva a ponúka najširší výber českých ležiakov na Slovensku a taktiež špeciálne vrchne kvasené pivá, malých slovenských a českých pivovarov. V pivotéke čapujú okrem štyroch vrchne kvasených pív dve stálice ležiaky - svetlá Podvornická 12° a polotmavý Zálužan 11°. Tieto pivá sa varia v Karloveskom minipivovare Pod Pralesem., vyznačujú sa vyššou razantnou horkosťou s dlhým dojazdom, plnosťou tela, optimálnou rezkosťou a skutočne vysokou pitelnosťou. Dokonca aj polotmavá 11° je nezvyčajne horká v porovnaní so štandardným polotmavým pivom. Toto pivo je varené z regionálnych moravských sladov a žateckých chmeľov a z čistej vody z Národnej prírodnej rezervácie Prales Razula v Beskydoch. Pivotéka More Piva zároveň ponúkne špeciálne vianočné balíčky, ktoré si budete môcť sami vyskladať.

Soda Bar
Malý mobilný bar, ponúkne osviežujúce nápoje v alko aj nealko forme. V ponuke sa podľa sezóny nachádzajú studené miešané nápoje ako citronáda, sirupové limonády, vínne streky miešané zo sódovou vodou a tiež teplé ovocné a bylinkové nápoje či varené víno. Nápoje sú pripravované z čerstvých citrusových plodov, ovocných sirupov, mäty, sódovej vody a rozlievaného sudového vína. Všade, kde nás stretnete, si môžete zakúpiť fľaše sódy alebo vymeniť prázdne fľaše za plné.

Vinka
Rodinné vinárstvo z Jablonca (z Malokarpatskej vínnej oblasti) sa sústreďuje na typické slovenské odrody. Pri tejto príležitosti vám radi ponúkneme tieto vínka rovno v našej krásnej a štýlovej pojazdnej vinotéke. Budeme radi keď sa u nás zastavíte na pohár alebo rovno fľašku dobrého vínka.

Zelený kríček
Pod týmto názvom poznajú nielen Trnavčania, príjemnú krčmu, ktorá na svojom mieste víta pocestných i domácich, už viac ako jedno storočie. Priestrannému dvoru, ukrytému medzi budovami a mestským opevnením, dominujú vysoké stromy javora už zdiaľky. Tie majú pravdepodobne na svedomí, už historicky zaužívaný názov Zelený kríček. Ten pocit, keď si čerstvo natočené pivečko vychutnávate pod korunami stromov, je naozaj príjemný a robí každý dúšok nápoja jedinečným zážitkom. Zelený kríček v roku 2017 nadväzuje na pohostinskú tradíciu tohto miesta. Čím chce byť ale iný sú kvalitnejšie služby, neodolateľná ponuka ale aj pestrý kultúrno-spoločenský program. Sledujte preto náš príbeh, budeme radi ak budete jeho súčasťou..