PROJEKT ŽIVOT UVÁDZA
RUČNE VYRÁBANÉ VÝROBKY - KONCERTY - WORKSHOPY - DIVADLÁ - DOMÁCE PRODUKTY - PRÍRODNÉ STAVITEĽSTVO


INFORMÁCIE | PROGRAM | VÝROBCOVIA | WORKSHOPY | SLUŽBY | OBČERSTVENIE | FAQ


Často kladené otázky

Vstup do areálu: Môžem prísť už v stredu?
Mnohí (prevažne vystavovatelia) sa pýtate, či môžete prísť už v stredu poprípade ešte skôr. Vstup do areálu bude možný od štvrtku rána, ako je to uvedené na stránke. Podobne to platí aj pre návštevníkov, brány areálu otvárame až vo štvrtok ráno, kedy bude priestor na akciu pripravený. V stredu je areál pre verejnosť uzatvorený z organizačných a bezpečnostných dôvodov. Rovnako tak prenajaté priľahlé lúky (parkovisko či stanové mestečko) musíme vyznačiť, čo zaberie určitý čas. Ak prídete skôr, zbytočne nám tým skomplikujete situáciu, pretože akcia je ohlásená od štvrtku čím hodíte negatívne svetlo na nás organizátorov a aj na samotnú akciu.

Vstupenka: Ako je to s jednodňovým vstupným?
Drienok vznikol ako komunitné podujatie, ktoré už siedmy rok pripravujeme bez akýchkoľvek sponzorov či partnerov, ktorý by finančným spôsobom podporovali akciu. Celý chod Drienku je hradený výhradne z príspevkov zo vstupného. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli, že vstup na Drienok ponúkame ako 4-dňový balíček a jednodňový vstup neponúkame. Myslíme si, že výška príspevku za vstupenku je nastavená tak, že je prijateľná aj keby bola iba za jeden deň programu. Je teda na vás , či sa zdržíte jeden celý deň alebo všetky štyri dni.
Druhým hlavným dôvodom, prečo jednodňový vstup nie je možné zakúpiť, je naša snaha zachovať atmosféru a kapacitu Drienku, ako je teraz. Prajeme si, aby myšlienka a duch akcie ostal, preto sa už nesnažíme jeho kapacitu zvyšovať. Jedným z opatrení bolo práve neponúkať jednodňové vstupy, aby nebol areál preplnený.
Niektorí sa ozývate, že by ste sa chceli prísť iba pozrieť na pár hodín na stánky. Nech sa páči, takáto možnosť tu je v nedeľu, kedy sú brány otvorené bez vstupného. Toto privítali najmä miestni obyvatelia okolitých obcí.

Vstupenka: Čo všetko je v nej zahrnuté? Čo ma bude stáť stanovanie či parking?
Vstupenka pokrýva komplet celý hudobný a kultúrny program Drienku, kapely na hlavnom, Busdriver či detskom stage Drienočku plnom tvorivých dielničiek, divadielok či čitaní pre deti.
Vo vstupenke nie sú zahrnuté dobrovoľné príspevky lektorom za prednášky, workshopy, tance, jogu či iné aktivity. Príspevky sa hradia priamo lektorom. Odporúčaný dobrovoľný príspevok si môže lektor určiť sám.
Stanovanie, kempovanie a parking sa hradí zvlášť prevádzkarovi areálu. Stanovanie, kempovanie a ubytovanie v karavane vychádza 10 € na osobu nad 15 rokov (vrátane poplatku obci). Parkovné stojí 5 € na celý čas akcie.

Parkovanie: Priamo v areáli a na lúke za areálom
Snažíme sa predísť tomu, aby bol areál preplnený autami. Tento rok sme sa rozhodli obmedziť počet áut v areáli. Je to hlavne z bezpečnostných a organizačných dôvodov. Parkovať v areáli budú môcť iba vystavovatelia a to na plochách na to určených. Pri chatkách, v stanovom mestečku, vnútri areálu na tráve bude parkovanie zakázané. Prosím, pri vstupe do areálu sa preto riaďte pokynmi nášho tímu.